Choď na obsah Choď na menu
 


Potopená minulosť

28. 12. 2010

Z času na čas archeológovia nachádzajú vo svetových oceánoch zvláštne stavby a predmety. O mnohých objavoch tohto druhu sa nehovorí jednoducho preto, že búrajú doterajšie stereotypy vedy.
Oficiálnej vede sa však pomaly. ale definitívne svet rúca na hlavu. Konečne priznala, že pred 12-tisíc rokmi Zem postihla globálna potopa. Vtedy sa zrazu skončila doba ľadová, hoci dôvod tejto rýchlosti ešte nepoznáme (vedci sa nezhodujú zatiaľ v tom, či išlo o pád kométy, posun zemského plášťa tekutým jadrom, alebo o čosi iné). Zem sa triasla, hladina vôd sa zdvihla o desiatky metrov, trhali ju obrovské cunami... Pod morskou hladinou sa ocitli stovky kilometrov pobrežia a mnohé ostrovy.

Legendy môžu byť indíciou
Kde stáli dávne mestá, nevie nik. Hoci existujú určité indície, podľa ktorých by vedci mohli hľadať, panuje medzi nimi značný nezáujem. keďže ide podľa nich iba o legendy, v ktoré neveria. Nie sú predsa fantastami ako Schliemann... Hlásajú, že ľudia začali stavať mestá iba pred sedem- až osemtisíc rokmi. Predtým vraj bývali v salašoch,jaskyniach a inde. Keď niektorí bádatelia zistia, že napríklad stavby v Tiahuanacu nad jazerom Titicaca majú najmenej 15-tisíc rokov, vyhlásia ich za nezodpovedných fantastov, prinajlepšom za tých, čo sa mýlia. To isté sa opakuje, keď potápači natrafia na dne oceánov na ruiny, ktoré sú staršie ako "magických" osemtisíc rokov...
Napriek ortodoxnému prístupu vedy takéto náleziská existujú. A pretože ľudia dokážu čoraz účinnejšie skúmať hlbín oceánov, takýchto objavov pribúda.Neraz sme už písali o objave pri Bimini, na západnom pobreží Spojených štátov, kde sa našli mohutné vyleštené kamenné platne a mramorové stĺpy. Vedľa sa nachádzajú potopené stromy vo vynikajúcom stave, ktorých vek sa odhaduje na 12-tisíc rokov.Za najväčší objav v tejto časti sveta sa však považuje 240 m vysoká pyramída, ktorú našiel doktor Ray Brown. Táto pyramída je staršia ako pyramída v Gíze (hoci, pravdupovediac, skutočný vek Veľkej pyramídy nie je dodnes presne známy).Na dne Atlantického oceánu, takisto v blízkosti ostrovov Bimini, sa našli aj mapy neba, kresby orbít planét, najmä Saturna a Jupitera... Najväčšou senzáciou však bolo objavenie hermeticky uzavretých nádrží s neznámou organickou hmotou.
Miesto náleziska však doteraz nebolo zverejnené. Vedci naďalej skúmajú tajomné artefakty spred 12-tisíc rokov (môžu byť však oveľa staršie).

Gigantické mesto pod vodou
Vo vodách Pacifiku pri pobreží japonských ostrovov Okinava, Jonaguni, Kerama a Aguni potápači našli neobyčajné kamenné formácie, tvoriace gigantické kamenné mesto. Okrem iného sa tam nachádza aj 50-metrová pyramída orientovaná podľa štyroch svetových strán, schody vedúce k obrovským námestiam, vydláždené ulice a veža. Japonský profesor archeológie Masaaki Kimura napísal o týchto objavoch knihu (žiaľ, je dostupná iba v japonskom jazyku, hoci sa už prekladá aj do iných svetových rečí), v ktorej jeho výskumná skupina odhaduje vek stavieb na dvanásťtisíc rokov.
V roku 1995 francúzska výskumná loď Archeonaute skúmala v hlbinách Stredozemného mora okolo mysu Morgiou. Objavila tam jaskyňu, ktorá viedla do štôlne pod vodou. Potápači amatéri tam našli niekoľko veľkých miestností. Na ich stenách boli nakreslené antilopy, tulene, mačky, bizóny, tučniaky a neidentifikované geometrické vzory. Vedci nakreslili mapy podvodných sál a preskúmali vek malieb. Výsledok bol šokujúci pre všetkých: nález bol starý 18 440 rokov. Jedna z najnovších koncepcií týkajúcich sa Atlantídy hovorí, že týmto menom možno označiť nielen samo centrum civilizácie, ale aj kolónie založené Atlanťanmi na rôznych miestach planéty.
Potopa zničila kolónie Atlanťanov na celom svete. Nové mestá sa predsa zakladajú pri brehu morí a oceánov, riek, tam, kde pristávajú lode, a až neskôr sa začína expanzia do hĺbky pevniny. Zemetrasenia, najmä podmorské, mohli spôsobiť, že mnohé dôkazy o predpotopnej civilizácii sa nachádzajú pod súčasným morským dnom. Najnovšia technika, ktorá umožňuje hľadať pod morským dnom, môže už čo nevidieť priniesť prekvapujúce výsledkov.