Choď na obsah Choď na menu
 


Chrám v Abú

Legenda hovorí, že viac ako 2000 rokov neskôr miestny chlapec sprievodcom prieskumníci na tieto stránky. To bolo takmer kompletne pokrytá v piesku na tomto mieste, s upadla do zabudnutia, ako veľa starovekých egyptských chrámov sa, len v ho...rnej časti hlavného chrámu viditeľné. Štyri mohutné sochy Ramzesa II, sediaci na vysokej 66 stôp (20 metrov), ktorá strážila vjazd do hlavného chrámu bola úplne ponorená pod vodou. Trvalo roky, ako sa hrabat v piesku, aby jasne komplexu a nájsť chrámu. Keď sa tak stalo, pomenované po nájsť chlapca, ktorý viedol tam, volat to Abu Simbel.
Šesť rock chrámy boli postavené v oblasti počas dlhej vlády Ramzesa II. Niektorí hovoria, že Abu Simbel chrámu, ktorý sa 20 rokov stavať, je najkrajšie zo všetkých chrámov Pharaoh zadala, Grand chrámový komplex Karnak s takisto jeden on mal ruku dovnútra rozdiel od svojho suseda po prúde v Luxor však tento chrám nebol určený len na značku jeho víťazstvo v bitke alebo poskytnúť chválu bohom ako Ptah a Amun. Ab Simbel Chrám bol tiež chcel zastrašiť blízkych susedov na juh do Núbie.
Abu Simbel nie je len zázrak dizajnu a konštrukcie z dôb Novej ríše, to je tiež jeden z modernej technike. Počnúc rokom 1964 boli presunuté chrámy v plnom rozsahu z nebezpečenstva ako Aswan priehrada bola vybudovaná na rieke Níl vytvoriť masívnu nádrž. Keby to bolo vľavo, vody by prebrali to, ako piesok kedysi. Namiesto toho je teraz sedí bezpečne 656 ft (200 m) preč na brehu. To bolo vykonané delenie kopca v obrovskej bloky, a to až do 30 ton hmotnosti, a starostlivo ich presunutím do bezpečia.

Egypt je Abu Simbel chrám bol viditeľne bola zobrazená v pop kultúre, predovšetkým Bond film "špión, ktorý ma miloval," rovnako ako "Múmia sa vracia" a "Star Wars: Episode One," ale vo svojej najlepšie je to zážitok degustáciu vďaka svojej ...surrealistickej dávna história. Turisti a cestovatelia teraz podnik na miesto a stojí v úžase z pôsobivé zobrazenie, najmä ego Ramesse II, ktoré by nemali chýbať. Abu Simbel chrám je súčasťou zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, známy ako "Nubian Pamiatky,"