Choď na obsah Choď na menu
 


Lixus

V dobe rozkvetu rímskeho cisárstva, keď mesto Kartágo ešte nebolo zrovnané so zemou, vybudovali Kartáginci 100 km na juhozápad od dnešného mesta Tanger staré prístavné mesto Lixus- ,, Večný".Bol postavený na zrúcaninách feníckeho vonkajšieh...o strážneho stanovišťa. Už Feníčania totiž narazili na zvyšky nedatovateľnej megalickej civilizácie, ktorá musela narábať s impozantnými kamennými blokmi, ako dieťa z hračkami!!!Nachádza sa tam mnoho dolménov , ktorými neboli stavitelia ani Rímania ani Feničania. Kto to bol, aká záhadná civilizácia? Prístavné molo bolo vyložené kolosálnymi kvárami.Aj sám Lixus využíval na svoje stavby kamene zo starého masívneho megalitového skvostu.Opracované kamene rozličných veľkostí a tvarov, ale vždy so zvislými a vodorovnými stranami a rohmi, ktoré do seba presne zapadali ako kamienky gigantickej skladačky.
Mimo vlastného jadra mesta Lixus ležia celé valy zvláštnych skalných útvarov, ktoré na prvý pohľad vyzerajú ako rozlámané skaly. Až podrobnejší prieskum odhalil ich opracovanie. Lixus nevydal svoje tajomstvá dodnes. Neďaleko mesta leží aj kamenný kruh Mzora- ktorý je mierne elipsovitý Pri západnom vstupe tróni päť metrov vysoký obelisk a do viacerýc megalitov sú umelo vytesané priehlbinky. Kamene s nespočetnými dierkami usporiadané do istých tvarov. Pri meste sa našli do skaly vytačené ryhy, ktoré vedú súbežne ako koľajnice, jeden pár ide do hlbín Atlantiku....
Ktosi vyše 10 000 rokmi postavil na brehu Atlantického oceánu pri Lixe prístav a niekto pred 10 000 rokmi potreboval na Malte z akýsi príčin koľajnicové ryhy. Rovnaká technika, rovnaké opracovanie, dokazuje to vypracovanie detailov na kvádr...och pri Lixe.
Kamene museli byť , vymerané, prevezené a opracované, čo značí na neskutočne geometrické schopnosti a organizáciu dopravy. Megality, museli byť nejako opracované nejakými nástrojmi a ten prevoz ?A preto je nepochopiteľné, že boli k tomu povolaní zaostalí lovci a zberači bobúľ, ktorí ešte krátko predtým trčali na stromoch, vegetili v jaskyniach.