Choď na obsah Choď na menu
 


Rollright

Rollright leží asi 80 km od Londýna. Pozostáva z troch častí:
1. Z perfektného kruhu zvaného The King ´s Men s priemerom 31, 6 m
2. Z osamelého menhíru, vysokého 2, 6 m a širokého 1, 44 m, ktorý sa nazýva King ´s Stones.
3 Zo skupiny povyvrac...aných menhirov The Whispering Knights.
Jedna z povestíhovorí, že skaly predstavujú kráľa a jeho vojakov, ktorí zázrakom skameneli. Existujú aj vraj hroby v ktorých leží kráľ a vojaci, aby jedného dňa znovu ožili a vystúpili na zem. Legenda o šepkajúcich ritieroch vraví, že za novoročných nocí sa schádzajú pri potôčiku abyuhasili smäd. Tretia púovesť vraví, že v minulosti chceli ľudia použiť jeden z menhirov na stavbu mosta. No každé ráno kameň stál opäť na svojom mieste.
Pri výskumoch bádateľ G. V. Robins zistil, že pri všetkých návštevách za svitania sa objavila silná puzácia žiarenia okolo menhiru, ako aj na ceste na poli medzi menhirom a kamenným kruhom. Toto vyžarovanie okamžite prestalo, ak niekto vstúpil dokammeného kruhu. Robins usudzuje, že tam ide o akési energetické centrum, o ktorom museli stavitelia v dobe kammenej vedie, pretože byť inakšie neboli tri skupiny kameňov rozostavili v takom špecifickom zoskupení.
Ak niektorý kammený kruh vyžaruje určitú formu energie, potom musia aj ostatné a len na britských ostrovoch je ich vyše deväťsto!!!!! Kto boli staviteľia a na čo slúžili tie kruhy ?